Vēsture

Vēsture

Handbols Jūrmalā

Ar handbolu Jūrmalā nodarbojas jau aptuveni 40 gadus.

Pirmais handbola aizsācējs Jūrmalā ir Līgonis Zatlers, kurš 1958.gadā, atbraucot strādāt uz Jūrmalu, sāka trenēt pirmo handbola komandu. Jūrmalā līdz 1959.gadam, kad Slokas pamatskolai uzcēla zāli, nebija nevienas sporta zāles, tāpēc L.Zatlers izgatavojis vārtus un treniņus vadījis Ķemeru vidusskolas pagalmā.

No 1959.gada handbola komanda reizi nedēļā trenējās Slokas pamatskolas zālē.

1963.gadā Jūrmalas sporta skola iekļāva handbolu savā programmā. Pirmos divus gadus handbolu pasniedza Līgonis Zatlers, bet kopš 1965.gada – Rūdolfs Mellers.

Tikmēr Ķemeros tika izveidota sporta specializācijas klase, kuru līdz 1974.gadam vadīja L.Zatlers.

1974.gadā līdz ar Pumpuru vidusskolas sporta zāles uzbūvēšanu sporta specializāciju pārcēla uz Pumpuriem, kur to sāka vadīt R.Mellers.

Jūrmalas handbola komandas ir piedalījušās republikas jaunatnes meistarsacīkstēs, augstākās sporta meistarības skolu meistarsacīkstēs, Latvijas skolēnu spartakiādēs un vissavienības sacensībās, kur guvušas godalgotas vietas.

Diemžēl 1988.gadā sporta specializācija tika noņemta un handbols Jūrmalā panīka.

1998.gadā – pēc desmit gadiem, treneri Rūdolfs Mellers un Māris Meiers atjaunoja handbola tradīcijas Jūrmalā, kas ar panākumiem veiksmīgi darbojas šobrīd.

Jūrmalā ir- Jūrmalas handbola visrslīgas komanda “Jūrmalas sports”, 1.līgas komanda handbolā, bērnu un jauniešu komandas.

Pārpublicēts no: http://www.jurmala.lv

RT @hkceltnieks: Piektdien atgriežamies mājās! Aizvadīsim LČ cīņu pret @Jurmalas_Sports: https://t.co/cJL7GKwPp4 Tiekamies! 👊

Spēles

    Notikumi